Zeman je náš prezident, respektuje Josef Suchý

08.03.2013, 22.39

Pátečním dnem získala Česká republika nového prezidenta. Miloš Zeman složil prezidentský slib a převzal úřad po Václavu Klausovi. Krajská rada to komentuje. Jak? Čtěte do konce.

 "Setkávám se s rozdílnými názory na prezidenta," říká předseda kraje Josef Suchý a pokračuje: "Ať už občan volil kohokoliv, měl by respektovat demokratickou přímou volbu. Je to náš prezident. Zvolený na pět let. Přestože každý volil jinak, měl by ho respektovat," říká Suchý. 

Vůbec první přímou volbu hlavy státu mají na svědomí Věci veřejné. Ty prezidentskou volbu prosadily. Jako prvním prezidentem zvoleným občany se stal Miloš Zeman, který v pátek 8. března prezidentský úřad převzal. 

"Byl jsem pro Zemana a podporoval jsem ho, je to člověk, který chce s lidmi komunikovat," říká Suchý. Zeman navíc podporuje přijetí zákona o majetkových přiznáních, chce bojovat proti kmotrům, dále chce, aby objasnili původ peněz, a pakliže to neprokáží, peníze propadnou státu. "Po tom samém volají i Věci veřejné, proto je mi názorově blízký," konstatuje předseda. 

Suchý dále dodává, že Zeman má tendenci sjednocovat a být transparentním, i proto si zaslouží úctu nás občanů.