VV mají řešení při povodních. Pro starosty exkluzivní informace

08.03.2013, 22.07

Na dosah a přitom často nedostupné jsou pro starosty informace důležité při povodních a kalamitách. Jde hlavně o údaje meteorologů a vodohospodářů na internetu. Servery se často hroutí pod náporem zvědavců a starostové pak nevědí, jak záchranné práce řídit. Na zlepšení celkové situace zatím chybějí peníze. VV mají levné a efektivní řešení.

 „Navrhujeme pro starosty zřídit zvláštní přístupy na důležité servery neveřejně, pod heslem. Tato změna si nevyžádá žádnou obrovskou investici. Vyšla by rozhodně levněji než posílení serverů, jak radí institucím odborníci na informační technologie,“ říká o návrhu krajské rady středočeských VV její člen Jiří Doležal a to v souvislosti s tématem, které zejména zjara, v očekávání velkého tání a jarních dešťů, zneklidňuje starosty celé řady středočeských obcí.

 

Konečně! Spolana musí skoncovat s jedy!

 

„Každý větší déšť sledují obce podél vodních toků s obavami. Již dnes vědí, že když je v některém místě průtok tolik a tolik, tak podle toho umí odhadnout, kolik vody bude v korytě. Jenže na internet se dívá čím dál víc lidí. Stačí zpráva, že bude pršet, a přetížený server je nedostupný. Ať se to týká bleskových povodní nebo povodní, kdy se to jen rozlévá, tak ty informace jsou pro obce velice důležité,“ uvádí Doležal na pozadí toho, že povodně dokážou přilákat na web podle meteorologů i desetitisíce lidí za minutu.

 

Poděbradům chybí dvě velká sportoviště. Kdo za to může!

 

Stát se už jednou rozhodl garantovat spojení, a sice když rozdal starostům takzvané krizové telefony. V případě internetu je to ale složitější. Stoprocentní jistotu připojení by  dala starostům jedině celá nová síť, ale na tu nejsou peníze.