Opava s hazardem nic nedělá

08.03.2013, 20.22

Opava zatím neuvažuje, že by využila nález Nejvyššího správního soudu a nález Ústavního soudu a požádala by Ministerstvo financí, aby zakázalo na území města interaktivní výherní automaty, nebo že by je zakázala sama.

V obci Opava povolilo Ministerstvo financí provoz v rozporu se zákonem v nejméně 27 hernách (z celkových 54) a 253 automatů (z celkových 444).

Město chystá vyhlášku, která by v budoucnu regulovala území, na kterém nebude provozována žádná hra, loterie, ani sázka. „Po schválení návrhu by Ministerstvo financí již nemělo vydávat nová povolení na herní zařízení umisťovaná na území vymezeném obecně závaznou vyhláškou. Zjednodušeně řečeno, vyhláška by měla vymezovat například to, že herny a kasina nesmí být v určité vzdálenosti od škol, školek, dětských hřišť, od vybraných zdravotnických zařízení apod. Upozorňuji ale, že jde zatím o návrh, konečnou podobu vyhlášky ani její vstoupení v platnost nemohu v této chvíli předjímat,“ uvedla Mgr. Lada Dobrovolná, tisková mluvčí Magistrátu města Opavy.