Sloup se ani nehne! Ustojí to ale oranžovorudá koalice?

08.03.2013, 23.36

Na hejtmanství a v regionu to vře kvůli komunistickému radnímu Václavu Sloupovi. Proti tomu, aby tento bývalý politik pohraniční stráže z časů totalitního režimu měl jako krajský náměstek na starost právě školství, protestují občané, zejména ti mladí. Na straně odpůrců jsou i karlovarské VV.

 „Komunisty dohnala jejich minulost. Je vidět, že jejich strana je nejen nereformovaná a oni se za to nestydí. Jmenování bývalého politruka pohraniční stráže radním lze vnímat jako drzost či test toho, co si mohou dovolit. Komunisté jistě mají straníky s větší odbornou způsobilostí k výkonu funkce náměstka pro školství,“ uvádí Soňa Riedlová Puškašová, předsedkyně krajské rady VV v Karlovarském krajina pozadí toho, že Váslav Sloup nadále ve své funkci, neboť neztratil podporu krajského výboru KSČM.

 

„Jako pozitivum v této situaci lze alespoň vnímat, že si lidé uvědomí, jak je důležité jít k volbám, a také to, že pokud dají hlas sociálním demokratům, odevzdají ho zárověň komunistům,“ říká Riedlová Puškašová.

 

Organizátoři petice za odstoupení bývalého politruka a dnešního školského náměstka Václava Sloupa plánují další protestní kace. „Nejbližším počinem by měl být další dopis hejtmanovi Novotnému, v němž bychom na něj rádi apelovali, aby se choval tak, jak naznačil ve svých rozhovorech pro média. Svůj boj za odvolání Sloupa z pozice radního pro školství nevzdáváme, plánujeme happeningy na hranicích, v květnu se zúčastníme každoročního sjezdu politických vězňů v Jáchymově. Samozřejmě znovu navštívíme jednání krajského zastupitelstva,“ informuje David Rejchrt, jeden z organizátorů petice a administrátorů protestující FB skupiny.

 

Krajský náměstek pro školství Václav Sloup zůstává i nadále ve své funkci. Komunisté tlaku ustoupili jen částečně. Nabízejí výměnu resortů mezi koaličními partnery. Sociální demokraté to odmítají. Komunisté chtějí pro Sloupa jiný resort . Sociální demokraté oponují a požadují, aby komunisté výměnu v obsazení Sloupa uskutečnili mezi svými resorty, které podle platné koaliční smlouvy mají. Návrhy sociálních demokratů projedná krajský výbor KSČM.