Petra Quittová: Díky komunální politice mám možnost být v kontaktu s „obyčejnými“ lidmi

25.02.2013, 14.23

Na únorové konferenci poslední konference Věcí veřejných došlo k volbě předsedy a jeho týmu místopředsedů. Post 1. místopředsedkyně získala Petra Quittová, členka jihomoravského krajské rady Věcí veřejných. Petra Quittová se stala pravou rukou nového předsedy Víta Bárty, stále ale je i první místostarostkou Brna - Černovic.

 Bylo pro Vás zvolení velkým překvapením?

Ano, vůbec jsem to nečekala. Je to svým způsobem velký závazek a úkol.  
 
Jaká je Vaše vize, kam by se strana měla ubírat?
 
Vedení strany musí být otevřené pro všechny voliče, musí komunikovat a probírat záležitosti s regiony, s lidmi ve VV. Dosud byli všichni tak trochu odstrčeni od kroků, které dělala stranická centrála. Bohužel se někdy stávalo, že se vedení strany vzdálilo od reálné situace. Nechci říci, že žije v jakémsi akváriu, ale věřím, že díky svému postavení na komunální úrovni a každodennímu kontaktu s obyčejnými lidmi, budu moci lépe vysvětlit naše kroky, které by měly být ku prospěchu nás všech. 
 
Čemu byste se chtěla prioritně věnovat?
 
Zejména vztahu k regionům, chtěla bych propojovat teorii s praxí, přesně říkat to, co který zákon přináší do reálného života všem lidem. Prioritní oblastí je pro mě školství, kultura a bytová politika.
 
Kdy budete se svou prací spokojená?
 
Když mým prostřednictvím porostou procenta ve voličských preferencích pro VV a lidé nás uvidí z lepší stránky, než jen jako stranu, která nic nedokázala, kde se uplácí a slídí. Bude to těžký boj, ale věřím v jeho smysl. Věřím, že postavím stranu do lepšího světla.
 
Jste z Jihomoravského kraje, bude pro vás nová funkce představovat velké změny?
 
Prioritou pro mě zůstává komunální politika a práce na radnici v Brně Černovicích v pozici 1. místostarostky. Rozhodně v této práci chci pokračovat. Samozřejmě ale budu muset být častěji v Praze než dosud, vše chci ale skloubit ku prospěchu nás všech.
 
Petra Quittová se po střední škole se živila hlídáním dětí, později pracovala jako sekretářka starosty a odborná referentka na Úřadu městské části Brno-Černovice. V letech 2003–2008 působila jako odborná referentka na odboru zdravotnictví na Krajském úřadu Jihomoravského kraje. Od roku 2002 je zastupitelkou městské části Brno-Černovice, kde byla v roce 2010 zvolena 1. místostarostkou a předsedá zde Kulturní komisi MČ. V roce 2009 vstoupila do strany Věci veřejné, předsedá místnímu klubu a v únoru 2013 byla na sjezdu strany zvolena 1. místopředsedkyní strany.